Kasaři

Kasaři, zloději, zlodějíčci, zločinci, nenechavci, lapkové a loupeživci - tahle stránka je určena právě Vám, abyste si nostalgicky mohli připomenout, co se vám v průběhu časů podařilo všude tam, kde jste se nesetkali s trezory od T-SAFE. A taky je tu proto, abyste si uvědomili, že tam, kde na výrobky T-SAFE narazíte, nemáte žádnou šanci. Čest vaší zašlé slávě.

Kdo je to vlastně kasař?
Kasař - dnes by jste možná řekli - zloděj. Ale ve dvacátých a třicátých letech 20. století, kdy bylo jejich řemeslo na vrcholu, patřili mezi smetánku zločinecké vrstvy. Zatímco všichni chmatáci, zlodějíčci a kapsáři byli spíš lehkou kořistí pro strážníky, kasaři byli často nepolapitelnými a neodhalitelnými po dlouhá léta. Dostat se totiž do pokladny, trezoru nebo sejfu, to už vyžaduje určitý stupeň inteligence a mechanické zručnosti, kdežto na to, abyste někomu šáhli do kapsy, nemusíte dokončit ani základní školu.

Kasaři navíc svou inteligenci využívali i při zakrývání stop, které by je mohly usvědčit, takže se jim dařilo vykonávat dlouhé série krádeží, aniž by je někdo odhalil.

Další články